Sobota była jednym z najgorszych dla Amerykanów dni od początku wojny. Armia straciła 24 żołnierzy.
Nowi żołnierze USA w Iraku
Do Bagdadu dotarły pierwsze dodatkowe oddziały amerykańskiej armii. 3 tysiące żołnierzy zostało skierowanych do Iraku przez prezydenta Busha w ramach nowej irackiej strategii. W sumie kontyngent ma być wzmocniony o ponad 21 tys. osób.