RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nowe wagony dla warszawskiego metra

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rozstrzygnięto przetarg na zakup 14 nowych wagonów dla warszawskiego metra. Zwycięzcą przetargu została firma z Moskwy. Pierwsze nowe wagony, które zostaną zakupione za kwotę 33 mln zł, powinny wyjechać na tory pod koniec roku.

Zwycięzca ma dostarczyć tzw. wagony pośrednie, czyli bez kabiny motorniczego, które uzupełnią składy pociągów produkcji rosyjskiej. Dzięki nim 7 pociągów metra będzie można wydłużyć z 4 do 6 wagonów.

Przedstawiciel warszawskiego przewoźnika poinformował, że wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na zakup kolejnych 16 wagonów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: