Stojący w kolejce po nową umowę twierdzą, że wcześniej nie dostali żadnej informacji o nowych przepisach. Z gazety się dowiedziałem. Na rachunku nic kompletnie o tym nie było - mówi reporterowi RMF FM Grzegorzowi Hatylakowi jeden z klientów. Pracownicy biura rzecznika PGNiG twierdzą jednak, że informacja była dołączana do rachunków. Zapewniają też, że odbiorcy gazu będą dodatkowo powiadamiani przez wysłanników Biura Obsługi Interesanta.
Niedostateczna informacja o postanowieniu PGNiG to niejedna trudność, z jaką borykają się klienci. Sama wymiana umów odbywa się bardzo niesprawnie. Gdy czekałam w kolejce, w międzyczasie była awaria systemu, która trwała jakieś 40 minut - mówi klientka. PGNiG uspakaja, że nie wyznaczyło terminu zakończenia wymiany umów i nie ma w planach odcinania gazu klientom, którzy jeszcze nie zastosowali się do nowego rozporządzenia. Posłuchaj relacji Grzegorza Hatylaka: