RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nowe polo prosto z Indii

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Volkswagen uruchomił produkcję polo w fabryce w Chakan w pobliżu zachodnioindyjskiego miasta Pune. Zakład ten to największa niemiecka inwestycja na subkontynencie. Budowa fabryki kosztowała 580 milionów euro.

Zakład może wyprodukować rocznie do 110 tysięcy samochodów. Będą tam wytwarzane także skody fabia.

Koncern chce opanować w ciągu najbliższych lat 8-10 procent indyjskiego rynku. Obecnie ma jedynie 2 procent. Indie uważane są za ogromny rynek zbytu. Są też po Chinach najszybciej rozwijającym się rynkiem motoryzacyjnym na świecie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: