Zawsze taki remont planuje się i wykonuje w ten sam sposób. Jezdnia jest zamykana dla kierowców w piątek o 22, a otwierana w poniedziałek o 4 nad ranem. Najpierw maszyny zrywają wierzchnią, zużytą warstwę, następnie układa się wzmacniającą siatkę, by później ułożyć asfaltobeton i wykleić nowe linie. Często robotnicy pracują mimo deszczu.
Kierowcy stoją w weekendowych korkach, patrzą, obserwują i mają swoje zdanie.