RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nowa broń w walce z cholesterolem

Publikacja: Czwartek, 13 marca (11:11) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rewolucyjne odkrycie francuskich naukowców. Chodzi o bakterię "zabijającą" cholesterol. Wiadomo, że jego nadmiar jest groźny dla organizmu. Może powodować zawały serca, udary mózgu i zgorzele.

Naukowcy z francuskiego laboratorium fizjologii układu pokarmowego sugerują, że odkryta przez nich bakteria o nazwie „D-8” może posłużyć w przyszłości do produkcji leków nowego typu, zwalczających w ludzkim organizmie nadmiar cholesterolu. Bakteria ta, która żyje w jelitach, potrafi bowiem przetwarzać cholesterol w substancję wydalaną z organizmu drogą naturalną, co zapobiega miażdżycy. Problem polega na tym, że liczba bakterii „D-8” w organizmie jest często niewystarczająca. Zaradzić temu będzie można – prawdopodobnie – produkując leki zawierające odpowiednie enzymy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: