"Kowalczyk już praktycznie zdobyła Puchar Świata w punktacji generalnej ponieważ jest dorobek punktowy jest już taki że żadna z konkurentek, łącznie z Bjoergen nie jest w stanie jej zagrozić" - piszą skandynawskie media.
Norweska reprezentacja biegaczy i biegaczek zrezygnowała ze startu w Rybińsku i udała się na trening wysokogórski do włoskiej miejscowości Seiser Alm, aby przygotować się do mistrzostw świata, które odbędą się w Oslo w dniach 23 lutego-6 marca.
Naszym priorytetem są MŚ i dlatego zrezygnowaliśmy ze startów w Rosji na korzyść treningów- powiedział kierownik norweskiej ekipy Age Skinstad.