RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Norweski „Kraków” wylądował na Balicach

Publikacja: Wtorek, 9 października (18:51) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kraków - tak nazwały jeden ze swoich samolotów norweskie linie lotnicze Air Shuttle. To pierwszy przypadek w historii tej firmy, by maszyna nosiła nazwę miasta. Pierwszy Boeing 737-300 z dużym napisem Kraków na kadłubie wylądował dziś w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków-Balice.

Maszyna przywiozła z Oslo ponad stu pasażerów, którzy wyszli na płytę w krakowskich czapkach lub wiankach na głowach. Powitał ich regionalny zespół oraz krakowianki rozdające obwarzanki, a symbolicznego chrztu samolotu dokonał lajkonik.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: