RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nord Stream ma zgodę Danii na budowę rury

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dania - jako pierwsze z pięciu państw bałtyckich - wydała zezwolenie na budowę Gazociągu Północnego. Chodzi o 140-kilometrowy odcinek rury na duńskich wodach terytorialnych.

Zezwoleń wciąż nie ma natomiast w Rosji, Finlandii, Szwecji i Niemczech. Nord Stream liczy jednak, że zostaną wydane do końca roku, tak by w przyszłym mogła ruszyć budowa. Za dwa lata rosyjski gaz miałby popłynąć z rosyjskiego Wyborga do niemieckiego Lubmina koło Greifswaldu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Dania

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: