RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niższe rachunki telefoniczne dla bezrobotnych w Hiszpanii

Publikacja: Wtorek, 17 marca (18:15) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Hiszpańscy bezrobotni będą płacić o połowę niższe rachunki telefoniczne. Obniżka dotyczy pół miliona klientów firmy Telefonica, ale może wynieść maksymalnie 20 euro na osobę. Będzie obowiązywać do końca roku.

Wskaźnik bezrobocia wynosił w Hiszpanii w lutym około 15 procent - czyli więcej niż w jakimkolwiek innym państwie Unii Europejskiej. W liczbach bezwzględnych oznacza to blisko 3,5 mln osób pozbawionych pracy. Posunięcie to nie służy zdobyciu nowych klientów, ale stanowi pomoc dla tych, którzy mają problemy- oświadczył prezes Telefoniki Guillermo Ansaldo.

Redukcje, zaoferowane nie tylko bezrobotnym, ale również nowo tworzonym małym i średnim firmom, mogą kosztować hiszpańskiego operatora do 100 mln euro - twierdzą analitycy. Ich zdaniem, Telefonica chce przy okazji osłabić rynkową pozycję swych tańszych konkurentów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: