RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

NIK kontroluje „Halembę”

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Najwyższa Izba Kontroli rozpoczyna kontrolę w kopalni „Halemba” w Rudzie Śląskiej. Zarządzono ją po katastrofie, w której zginęło 23 górników.

Inspektorów interesują przede wszystkim umowy, zawierane przez kopalnię z firmami zewnętrznymi.

Dziś także na Śląsku kolejne uroczystości pogrzebowe. Pochowanych zostanie sześciu górników, którzy zginęli w kopalni „Halemba”.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: