RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niewybuchy w centrum Warszawy

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

35 niewybuchów wydobyli saperzy z wykopów w centrum Warszawy - to prawdopodobnie pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej. Ten arsenał odkryto na boisku szkolnym stołecznego gimnazjum. Wydobyte niewybuchy zostaną przewiezione na poligon, gdzie najprawdopodobniej zostaną zdetonowane. Ewakuowano 160 mieszkańców pobliskich bloków. Większość rozjechała się do rodzin.

Mieszkańcy ewakuowanych bloków to większości starsze i schorowane osoby, które mieszkają tam od czasów powojennych. Rozmawiała z nimi reporterka RMF FM:

Nikt z mieszkańców nie podejrzewał, że na ich osiedlu znajdują się jakiekolwiek pozostałości po II wojnie światowej.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: