Obecnie serwisowanych jest 13 maszyn, kolejnych 17 dopiero czeka na naprawę. Podczas gdy pociągi stoją na bocznicy powinny jeździć między innymi na trasach Tychy - Sosnowiec i Bytom - Gliwice. Rzecznik śląskich PR na wszelki wypadek nie chce składać kolejnych deklaracji i nie potrafi powiedzieć, kiedy połączenia zostaną przywrócone. Nasze zachowanie obecnie jest bardzo odpowiedzialnym zachowaniem. (...) Staramy się robić wszystko, żeby pasażerowie nam ufali - mówi rzeczniczka Magdalena Tosza.
Zaufanie do spółki stracił już natomiast śląski marszałek. Zapowiedział obcięcie dofinansowania na 2011 rok.