Pogoda znów nas pobiła - powiedział przez radio przygotowanej do lotu załodze statku kosmicznego szef programu Pete Nickolenko. Endeavour miał wystartować o godzinie 6.51 czasu wschodniego wybrzeża (00.51 czasu polskiego), aby umieścić na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) japońskiej produkcji platformę badawczą.
Lot przesuwany jest już od miesiąca - najpierw z powodu wycieków paliwa, a później uderzenia pioruna i niepogody.