Funkcjonariusze przez kilka dni bez skutku szukali matki dziecka. W końcu zatrzymali ją, gdy wracała do swego mieszkania. Kobieta była trzeźwa, odmówiła jednak wyjaśnień, co robiła podczas swojej nieobecności.
Najprawdopodobniej 38-latka uczestniczyła w jakiejś alkoholowej libacji. Okazuje się, że kobieta już wcześniej, zanim urodziła dziecko, prowadziła podobny tryb życia.
Za pozostawienie dziecka bez opieki i narażenie jego życie i zdrowia kobiecie grozi kara do pięciu lat więzienia.
O porzuceniu przez matkę trzymiesięcznej dziewczynki policjanci dowiedzieli się w poprzednią niedzielę po południu. Po parogodzinnej imprezie u sąsiadów 38-latka zniknęła bez śladu. Zaniepokojeni sytuacją inni sąsiedzi postanowili zaopiekować się dziewczynką do momentu, aż kobieta wróci.
Opuszczona dziewczynka, z odparzeniami pośladków, trafiła do ośrodka opiekuńczego.