RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niemcy: Lekarze wywalczyli 20-proc. podwyżki

Publikacja: Piątek, 16 czerwca (19:05) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trwający od 3 miesięcy strajk lekarzy – najdłuższy w historii niemieckiej służby zdrowia, jest bliski zakończenia. Związek zawodowy lekarzy oraz władze krajów związkowych doszły do porozumienia w sprawie układu zbiorowego dla 22 tys. lekarzy z klinik uniwersyteckich.

Zaproponowane porozumienie musza jeszcze zaaprobować lekarze. Związek zawodowy wywalczył 20-proc. wzrost płac. Koszt podwyżek wyniesie ok. 100 mln euro rocznie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: