RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nielegalne kino we Wrocławiu

Publikacja: Piątek, 20 stycznia (16:37) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kara do 5 lat więzienia grozi 28-latkowi z Wrocławia, który zorganizował w mieście nielegalne kino. W wynajętym pomieszczeniu mężczyzna wyświetlał filmy, do rozpowszechniania których nie miał praw.

Policjanci zatrzymali 28-latka po zakończeniu publicznego, nielegalnego pokazu filmu „Lśnienie” Stanleya Kubicka. Ogłoszenie o tej projekcji mężczyzna zamieścił wcześniej w Internecie. Wstęp na seans kosztował 5 zł. Na film przyszło 6 osób.

Obraz w nielegalnym kinie wyświetlano z odtwarzacza DVD, który podłączony był do projektora.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: