RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niechciane kwiaty trafią... do adopcji

Publikacja: Poniedziałek, 30 marca (11:56) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pierwsze na świecie "okno życia" dla... kwiatów otwarto w niemieckim Schoeppingen. Można tam zostawić niechciane, zaniedbane rośliny. Kiedy odżyją, znów trafią do nowych właścicieli.

Kwiaty są żywymi organizmami tak też powinny być traktowane – twierdzi para artystów Heike Rausch i Thorsten Grosch. Dlatego powstał projekt „Botano adopt”, na który składa się platforma internetowa, „okno życia” dla kwiatów i wioska roślin. Artyści chcieli w ten ironiczny sposób wpłynąć na postrzeganie przyrody przez człowieka. Zostawiane w oknie kwiaty najpierw będą poddawane szybkiej reanimacji, a następnie oddawane do adopcji.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Niemcy

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: