RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nie wygrała na loterii – poszła do sądu

Publikacja: Czwartek, 21 czerwca (20:45) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Holenderka, która nie wygrała na loterii, ponieważ nie kupiła wcześniej losu, uznała, że doznała z tego powodu takiego uszczerbku psychicznego i ...pozwała organizatorów zabawy. Sprawę przegrała.

Helene de Gier zdecydowała się na pozew, gdy w loterii wygrało siedmioro jej sąsiadów z miasta Heusden, którzy dostali do podziału 14 mln euro.

Szczęśliwcy byli wybierani na podstawie kodu pocztowego i pani de Gier znalazłaby się w ich gronie, gdyby tylko kupiła los za 8,5 euro.

Sąd uznał, że organizatorzy loterii nie mogą brać odpowiedzialności za osoby, które nie kupiły kuponu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: