RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nie pobito rekordu pojemności autobusu

Publikacja: Wtorek, 1 sierpnia (14:57) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Miało być co najmniej 264 pasażerów, ale chętnych było za mało – w Olsztynie nie udało się pobić rekordu pojemności autobusu. Chętni byli upychani w przegubowym ikarusie – na pokład weszło jednak tylko 160 pasażerów. W związku z tym tytuł najbardziej pojemnego autobusu zatrzymuje pojazd ze Słupska.

Tam w autobusie zmieściły się 263 osoby. W Olsztynie było ponad 100 mniej. - No jest trochę żalu. Wnuka wziąłem, żeby razem wejść, a tu nie udało się - mówi jeden z rozczarowanych pasażerów przegubowego ikarusa.

Organizatorzy mówią, że przed autobusem zebrało się za mało olsztynian – być może chętnych odstraszyła burza. Zapowiadają jednak, że podejmą kolejną próbę bicia rekordu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: