RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nie miedza, nie pieniądze lecz jagnięcina poróżniła górali

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

"Jagnięcina z Podhala" czy "Polska jagnięcina górska" - przed takim dylematem stanęli górale i .. się pokłócili. Spór dotyczy nazwy produktu, który ma zostać opatentowany w Unii Europejskiej.

Związek Hodowców Owiec z Nowego Targu chce, żeby regionalne mięso jagnięce miało w nazwie Podhale. Spółdzielnia "Bacowie" obstaje przy drugim pomyśle i uważa, że wystarczy, że w nazwie będzie jagnięcina górska. Bacowie złożyli już w tej sprawie oficjalny protest w ministerstwie.

Między górali wszedł reporter RMF FM Maciej Pałahicki, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o sporze. Posłuchaj:

Według ustaleń naszego reportera, urzędnicy z ministerstwa kazali dogadać się w sprawie jagnięciny samym góralom.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: