Związek Hodowców Owiec z Nowego Targu chce, żeby regionalne mięso jagnięce miało w nazwie Podhale. Spółdzielnia "Bacowie" obstaje przy drugim pomyśle i uważa, że wystarczy, że w nazwie będzie jagnięcina górska. Bacowie złożyli już w tej sprawie oficjalny protest w ministerstwie.
Między górali wszedł reporter RMF FM Maciej Pałahicki, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o sporze. Posłuchaj:
Według ustaleń naszego reportera, urzędnicy z ministerstwa kazali dogadać się w sprawie jagnięciny samym góralom.