RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nicolas Cage ambasadorem dobrej woli ONZ

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Amerykański aktor Nicolas Cage został mianowany ambasadorem dobrej woli przy Biurze ONZ ds. Narkotyków i Przestępczości. Ponadto artysta otrzymał także od sekretarza generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych nagrodę Obywatel Świata za swoją działalność humanitarną.

Aktor przekazał organizacji Amnesty Interantional 2 mln dolarów, aby przyczynić się do utworzenia fundacji pomagającej byłym dzieciom-żołnierzom. Cage przeprowadził także kampanię na rzecz kontroli zbrojeń przy okazji premiery filmu „Pan życia i śmierci”.

Nowo mianowany ambasador stwierdził, że działalność w ONZ będzie dla niego na pewno wyzwaniem większym i ważniejszym niż role odtwarzane na ekranie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: ONZ aktor

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: