RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Negroponte: Irańska bomba A do 2010 roku

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Iran z determinacją dąży do skonstruowania broni jądrowej i może ją mieć nawet do 2010 roku - mówi John Negroponte, szef amerykańskiej Krajowej Dyrekcji Wywiadu.

Nie mamy dokładnych danych, ale przewidujemy że Irańczycy wejdą w posiadanie arsenału atomowego na początku przyszłej dekady, maksimum w ciągu 10 lat - powiedział Negroponte w wywiadzie dla brytyjskiej sieci BBC.

Negroponte przyznał jednocześnie, że wywiad USA w przeszłości popełnił błędy co do Iraku oraz poszukiwań broni masowej zagłady w tym kraju. Z błędów tych zostały jednak wyciągnięte wnioski - dodał.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: