RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Narkobiznes kręci się w najlepsze

Publikacja: Piątek, 3 lipca (06:43) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Informacje Komendy Głównej Policji, do których dotarła "Rzeczpospolita" są alarmujące. Podczas, gdy niemal wszystkie statystyki przestępcze spadają, gwałtownie rośnie zagrożenie przestępczością narkotykową. Od stycznia do maja tego roku wszczęto o połowę więcej spraw karnych (32 tys.) dotyczących narkobiznesu, niż w tym samym okresie 2008 r. (niecałe 23 tys.).

Według raportu Centralnego Biura Śledczego liczba grup przestępczych handlujących w Polsce narkotykami wzrosła z 85 w 2006 r., do aż 147 w grudniu roku 2008. Policjanci zauważają wzrost sprzedaży kokainy. Są i nowe trendy. Zwiększa się rodzima produkcja syntetyków - zauważa gen. Adam Rapacki, wiceminister spraw wewnętrznych. Zdaniem prokuratorów kryzys przyciąga do dilerki coraz więcej osób.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: narkotyki

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: