RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Narciarskie MŚ: Norwegowie najlepsi w sztafecie

Publikacja: Piątek, 4 marca (14:48) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Reprezentanci Norwegii zdobyli złoty medal w sztafecie 4x10 kilometrów na mistrzostwach świata w Oslo. Przed własną publicznością wyprzedzili Szwedów i Niemców, którzy stanęli na najniższym stopniu podium. Dla gospodarzy to szósty złoty krążek.

Gospodarze zapewnili sobie złoty medal dopiero na ostatniej zmianie, kiedy na trasę wybiegł Petter Northug. Mistrz świata w biegu łączonym przybiegł na metę zaledwie o 1,3 sekundy przed Szwedem Marcusem Hellnerem.

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: