Auta osób zdrowych na miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych. Inne zaparkowane na martwych polach a nawet na przejściach dla pieszych. To codzienność przed Komendą Miejską Policji w Szczecinie. W Faktach udowadniamy… najciemniej pod komendą. I to pod oknami samego Komendanta.

Posłuchaj.

To głosy pieszych, którzy wczoraj przeciskali się między samochodami. Nie zareagowali też strażnicy miejscy, którzy jechali akurat do komendy. Prawdopodobnie funkcjonariusze nie reagują bo ulica jest jednokierunkowa i policjanci wracają nią ze służby. Zatrzymanie się i wypisanie mandatu wiązałoby się z wydłużeniem czasu pracy.

Za zajęcie miejsca przeznaczonego dla pojazdu osoby niepełnosprawnej 500 złotych. Ale policja tego nie widzi.

Strażnicy też nie widzą.

Być może funkcjonariuszom nie chciało się wyjść z auta i sprawdzić czy za szybą jest specjalna karta osoby niepełnosprawnej. Ale to raczej widać nawet z radiowozu.

Za parkowanie w obrębie skrzyżowania 300 złotych. Za parkowania na przejściu od 100 do 300 a za zatrzymanie na tzw. martwym polu 100. Do tego dochodzą jeszcze punkty karne. To tylko kilka zdjęć ale zrobiliśmy ich więcej. A jaki mandat wystawi sobie policja i ile punktów karnych przyzna ? Rozmawiałem o tym z Przemysławem Kimonem z biura prasowego zachodniopomorskiej policji.

Posłuchaj.

Dziś po naszych informacjach policjanci wyszli z Komendy. Efekty były natychmiast.

Ale gdy tylko wrócili do Komendy znów kierowca, który nie powinien zaparkował w miejscu dla osób niepełnosprawnych.