RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Najazd Solidarności na Torfarm. Bronili zwolnionych pracowników

Publikacja: Piątek, 27 listopada (15:00) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kilkuset członków Solidarności z całej Polski manifestowało przed bramą zakładów Torfarm w Toruniu. Związkowcy protestowali przeciwko zwolnieniu pracowników spółki-córki Torfarmu, Officina Labor ze Rzgowa pod Łodzią. Według Solidarności, stracili pracę, bo chcieli założyć związek zawodowy.

Podobny los miał spotkać ich kolegów z Torunia. Przed zakładem ruch poszły kamienie, petardy, związkowcy próbowali również wyłamać zabezpieczoną łańcuchem bramę.

Związkowcy domagają się powtórnego zatrudnienia zwolnionych pracowników. Kierownictwo firmy odmawia i nie zgadza się z zarzutami związkowców.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: