RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nagi rowerowy protest

Publikacja: Poniedziałek, 12 czerwca (12:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nagi rowerowy protest przejechał w weekend ulicami Mexico City, Londynu i Madrytu. Rowerzyści w strojach Adama i Ewy protestowali w ten sposób przeciwko zatłoczonym ulicom i domagali się większego szacunku dla ich ekologicznego środka transportu.

Protestujemy przeciwko zależności od ropy, przeciwko tyranii samochodów właściwie we wszystkich dużych miastach świata. Prosimy też kierowców czterech kółek - szanujcie rowerzystów - mówił Felipe Fulop, organizator nagiego rowerowego przejazdu w Mexico City.

Wszyscy rowerzyści zgodnie podkreślali, że dwa kółka to najtańszy i najszybszy środek transportu w mieście.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: