RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Na służbie z czterema promilami

Publikacja: Piątek, 20 lutego (14:24) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Śląscy policjanci zatrzymali kompletnie pijanego nastawniczego, który pełnił służbę w nastawni kolejowej w Rudzińcu. Mężczyzna miał ponad 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i nie był w stanie samodzielnie wsiąść do radiowozu.

O pijanym kolejarzu powiadomił policję anonimowy rozmówca. Na miejsce skierowano policyjny patrol, który zatrzymał 38-letniego mieszkańca Kędzierzyna-Koźla.

Po badaniu lekarskim nastawniczy trafił do policyjnej izby zatrzymań. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Odpowie za pełnienie służby i wykonywanie czynności, związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych, w stanie nietrzeźwym. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: kolej

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: