O pijanym kolejarzu powiadomił policję anonimowy rozmówca. Na miejsce skierowano policyjny patrol, który zatrzymał 38-letniego mieszkańca Kędzierzyna-Koźla.
Po badaniu lekarskim nastawniczy trafił do policyjnej izby zatrzymań. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Odpowie za pełnienie służby i wykonywanie czynności, związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych, w stanie nietrzeźwym. Grozi mu do pięciu lat więzienia.