RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Na ratunek kina "Gdynia"

Autor: Publikacja: Wtorek, 11 marca (10:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kryształowe żyrandole, ozdobne plafony i loże obite pluszem - tak wyglądało w czasach świetności pierwsze, łódzkie kino z prawdziwego zdarzenia. 100-letni budynek popada w ruinę, ale Stowarzyszenie „Filmowa Łódź” chce ratować kino „Gdynia”.

Wpisanie do rejestru zabytków i przekazanie innej działki w zamian za tę, na której obecnie stoi budynek kina „Gdynia”, to pomysły na ratowanie przed kompletną ruiną przybytku X Muzy w Łodzi. Członkowie Stowarzyszenia „Filmowa Łódź” chcą ocalić dawne kino „Odeon”, bo to kawałek historii kinematografii.

W obronie 100-letniego kina „Gdynia” stanęło już około 5 tysięcy łodzian.

Tagi: Gdynia kino

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: