Pierwszą transakcję Polska zawarła 9 listopada z Hiszpanią. Uzyskaliśmy z niej 25 mln euro. Środki te zostaną przeznaczone na inwestycje, pozwalające na ochronę klimatu. Polska zawarła też umowę kredytową z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym i Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju na ponad 500 mln zł na takie inwestycje.
Na prawach do emisji CO2 zarobimy 15 mln euro
Za tydzień, dwa tygodnie zostanie podpisana druga umowa Polski na sprzedaż uprawnień do emisji dwutlenku węgla, wynikająca z protokołu z Kioto - poinformował minister środowiska prof. Maciej Nowicki podczas panelu z okazji dwóch lat rządu PO-PSL. Będzie to umowa z Irlandią, a Polska zarobi na niej 15 mln euro.