RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Na prawach do emisji CO2 zarobimy 15 mln euro

Publikacja: Sobota, 21 listopada (15:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Za tydzień, dwa tygodnie zostanie podpisana druga umowa Polski na sprzedaż uprawnień do emisji dwutlenku węgla, wynikająca z protokołu z Kioto - poinformował minister środowiska prof. Maciej Nowicki podczas panelu z okazji dwóch lat rządu PO-PSL. Będzie to umowa z Irlandią, a Polska zarobi na niej 15 mln euro.

Pierwszą transakcję Polska zawarła 9 listopada z Hiszpanią. Uzyskaliśmy z niej 25 mln euro. Środki te zostaną przeznaczone na inwestycje, pozwalające na ochronę klimatu. Polska zawarła też umowę kredytową z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym i Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju na ponad 500 mln zł na takie inwestycje.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Dalsza część artykułu pod materiałem video: