RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Na mundialu na razie bez dopingu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Piłkarskie mistrzostwa świata w RPA są czwartymi z rzędu bez stwierdzenia przypadku dopingu - poinformowała Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej.

Nie mamy ani jednego przypadku dopingu od 1998 roku. To zasługa przede wszystkim wzrostu świadomości graczy oraz wiedzy opiekujących się nimi lekarzy i personelu medycznego - powiedział szef komisji medycznej FIFA Jiri Dvorak.

Ostatni przypadek stosowania niedozwolonych środków na mundialu dotyczył Diego Maradony. Słynny Argentyńczyk musiał opuścić turniej w USA w 1994 r. po drugim meczu (z Nigerią), ponieważ w jego organizmie wykryto kokainę.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: