RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Na Dolnym Śląsku brakuje lekarzy sądowych

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Tylko jeden lekarz sądowy pracuje we Wrocławiu. Czterech na całym Dolnym Śląsku. Medycy nie chcą współpracować z wymiarem sprawiedliwości ze względu na niskie płace. Krytykują też przepisy regulujące tę współpracę.

Ustawa nie do końca określa, w jaki sposób będą rekompensowane wydatki np. z koniecznością dojazdu do osoby, która nie może się stawić ani w sądzie, ani u lekarza, tylko złamała nogę i leży w domu - powiedział mówi Jacek Chodorski z Dolnośląskiej Izby Lekarskiej.

Sławomir Różycki z Ministerstwa Sprawiedliwości zapewnił, że resort planuje nowelizację ustawy, ale nie wiadomo kiedy zajmie się nią Sejm.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: