Dotychczas Komitet Społeczny Budowy Pomników wydał niewielką część zebranej kwoty - 4727,95 zł. To koszt prowadzenia zbiórek i sprzedaży cegiełek.
Zebrane pieniądze pochodzą również z wpłat na konto komitetu. W jego działania zaangażowanych jest około stu osób, w tym kluczowi politycy PiS: na czele z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, premier Beatą Szydło, marszałkami Sejmu i Senatu. Zaangażowani w prowadzenie zbiórki nie pobierali wynagrodzeń.
Ponad 700 tysięcy złotych to dopiero początek, bo zbiórka na budowę pomników smoleńskich potrwa do kwietnia przyszłego roku. Monumenty prawdopodobnie zostaną zaprezentowane w ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej.
(mpw)