Mubarak nie ustąpi do września, część władzy przekaże Suleimanowi
Autor:
Jaśmina Marczewska
Publikacja: Czwartek, 10 lutego (21:56)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Prezydent Egiptu Hosni Mubarak oświadczył w przemówieniu do narodu, że nie zamierza ustąpić. Planuje pokojowo przekazać władzę po wrześniowych wyborach. "Nie ugnę się pod dyktatem zagranicy" - powiedział. Zaznaczył również, że część kompetencji przekaże wiceprezydentowi Omarowi Suleimanowi.
Mubarak obiecał spełnienie swych wcześniejszych obietnic. Potwierdził, że nie będzie kandydował we wrześniowych wyborach prezydenckich. Zażądał kilku zmian w konstytucji. Agencje piszą o zmianach 5-6 artykułów.
Przemówienie było transmitowane w państwowej telewizji.