Będzie to element prac nad nowelizacją ustawy o policji. Eksperci mają przygotować sposób przeciwdziałania nieuzasadnionym zwolnieniom lekarskim w szeregach policji.
Obecnie wszyscy policjanci, którzy idą na zwolnienie lekarskie, dostają 100 procent wynagrodzenia.