RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Mróz trzyma, po węgiel ustawiają się kolejki

Publikacja: Środa, 6 stycznia (11:12) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nawet cztery dni muszą czekać w kolejce ci, którzy przyjechali po węgiel do kopalni Turów w Bogatyni. Na załadunek czeka tam już ponad 200 aut z całej Polski.

Zmarznięci kierowcy skarżą się na pracowników kopalni. Jak mówią, węgiel ładowany jest na ciężarówki tylko przez kilka godzin dziennie, a to za mało, by zmniejszyć kolejkę. Kopalnia tłumaczy, że robi co może, a kolejki to efekt wyjątkowo dużego zapotrzebowania na opał w związku z ostatnimi mrozami.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Dalsza część artykułu pod materiałem video: