RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Motylki w sieci

Publikacja: Poniedziałek, 14 grudnia (12:52) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

MOTYLKI W SIECI - to niewinne określenie kryje w sobie wiele dramatów młodych i bardzo młodych ludzi w Polsce. Coraz częściej dzieci. Motylki - to anorektyczki - tak czule nazwały się same.

Tak się zwracają do siebie na stronach i forach internetowych. Na odział endokrynologii kliniki Akademii Medycznej we Wrocławiu trafiła zaledwie dziewięcioletnia dziewczynka - motylek.

Pod tą z pozoru niewinną rzeczywistością kryje się ten prawdziwy mroczny świat.

Rozmawiałam z szefową kliniki prof. Anną Noczyńską. To na jej oddział trafiają anorektyczki, które „ wspierają się” na różnego rodzaju forach internetowych , wymieniają się radami: jak uśpić czujność rodziców, co jeść aby nie utyć itp.

Dalsza część artykułu pod materiałem video: