RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Motocykliści znów zablokują autostradę

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Motocykliści chcą w czwartek zablokować ruch na bramkach płatnej autostrady A4 Kraków-Katowice - dowiedział się reporter RMF FM Maciej Grzyb. Kierowcy jednośladów domagają się obniżenia opłat za przejazd autostradą.

To już kolejna taka blokada w ciągu ostatnich dni. Wcześniejsza zakończyła się ponad dwugodzinnym paraliżem punktów poboru opłat. Nam głównie chodzi o to, żeby się pojawił przy opłatach autostradowych znaczek z motocyklem. Nie chodzi o to, żeby za darmo jeździć po tych drogach. Rozumiemy, że autostrady mają swoje koszty. (...) Po prostu nie chcemy płacić tyle samo co samochody osobowe - mówił przedstawiciel grupy motocyklistów Lech Petyński.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: