Wagony dezynfekowane są raz na dobę środkami chemicznymi. Podobno bezpiecznymi dla zdrowia. Lepiej jak przesadzą niż miałaby się zacząć epidemia – stwierdza jeden z pasażerów moskiewskiego metra. Tym bardziej że – jak obliczono – metr sześcienny powietrza w podziemnych tunelach to półtora tysiąca różnorakich bakterii i wirusów.
Z pasażerami rosyjskiego metra rozmawiał korespondent RMF FM Przemysław Marzec:
W Rosji na grypę A/H1N1 – według ostatnich danych – zmarło 14 osób. Nową grypę stwierdzono w sumie u ponad 3 tysięcy Rosjan. W Kraju Zabajkalskim władze wprowadziły obowiązek noszenia masek higienicznych. Osoby niestosujące się do wymogu karane są mandatami – od 500 rubli do nawet 20 000.