To będzie kolejny książkowy hit Toma Justyniarskiego! "Mój przyjaciel bocian" podobnie jak "Psie troski" podbija serca nie tylko dzieci, ale również dorosłych w całej Polsce i za granicą. To niezwykła, współczesna opowieść o przyjaźni 11-letniego chłopca z bocianem, który wypadł z gniazda.

Akcja książki "Mój przyjaciel Bocian" rozgrywa się w Warszawie, potem na Mazurach. Kończy się w stolicy Turcji. Głównym bohaterem jest 11-latek. Piotruś Gniazdo. To on opowiada nam swoją  historię.

Książka genialnie uczy miłości nie tylko do zwierząt, ale także jest świetną lekcją empatii, wierności oraz przyjaźni. Jest oparta na prawdziwych wydarzeniach.

"Mój przyjaciel bocian" to niezwykle wzruszająca historia nie tylko o bocianie i jego nowym opiekunie, ale jednocześnie o empatii i miłości. Świetnie się ją czyta. Autor genialnie w historię chłopca wplata wątki edukacyjne! - pisze jedna z czytelniczek i jednocześnie polonistka, Pani Joasia z Krakowa.

Byliśmy  bardzo wzruszeni historią psa ze schroniska w ostatniej książce Pana Toma, dlatego z całą klasą czekaliśmy na kolejną opowieść o miłości do zwierząt.  Miałam to szczęście widzieć Pana Toma na spotkaniu autorskim w szkole, obiecałam sobie, że jak dorosnę będę tak jak on obrońcą zwierząt i pisarzem. Nie mogłam się doczekać na nową  jego książkę o bocianie. I oto jest "Mój przyjaciel Bocian" Hura! - cieszy się 12 letnia Amelka z Poznania, fanka Toma Justyniarskiego na Facebooku.

Tom Justyniarski to pisarz i obrońca zwierząt, rzecznik Towarzystwa Obrony Zwierząt RP, podróżnik, który zwiedził ponad 70 krajów świata. Miłośnik zwierząt i dzieci, a przede wszystkim "kochający tata". 

Jest autorem najnowszej lektury szkolnej pt. "Psie troski", która zajęła I miejsce w rankingu TOP 10 Ministerstwa Edukacji Narodowej. To człowiek, który postanowił, że nauczy dzieci jak kochać zwierzęta. Do tej chwili odwiedził 60 tys. dzieci w szkołach.