Tym razem ma to polegać na wprowadzeniu jednego kodu - tak samo jak w przypadku doładowywania telefonów na kartę. Co ważne, usługa ma działać w każdym telefonie komórkowym, nawet tych starszego typu.
Obsługa jest banalnie prosta. Zapisujemy w książce kilka kodów z nazwami usług, za które chcemy płacić – np. parking, bilet, hamburger. Gdy chcemy zapłać za posiłek, wstukujemy tylko kilkucyfrowy kod umieszczony na kasie fiskalnej - i gotowe.
Firma, proponująca mobilne płatności, chce w wdrożyć tę usługę jeszcze w tym roku. Nie wyklucza, że za kilka miesięcy rozpocznie także międzynarodową ekspansję.