Wielkopolska policja porównała maj i czerwiec do danych z lipca i sierpnia; wynika z nich, że liczba pijanych w tym regionie spadła aż o jedna trzecią. I choć brzmi optymistycznie, to trzeba zaznaczyć, że i tak w sumie złapano pół tysiąca nietrzeźwych kierowców.
Poza tym okazuje się, że choć w wakacje złapano mniej pijanych kierowców, to wpadło znacznie więcej nietrzeźwych rowerzystów. Może więc to taka letnia tendencja – zrobiło się cieplej i ci nadużywający alkoholu zmienili po prostu środek transportu.