Oficjele Hamasu w Strefie Gazy komunikują się między sobą wyłącznie przy pomocy faksów i poczty elektronicznej. Jak ognia unikają telefonów komórkowych, które są łatwe do namierzenia.
W minionych latach Izrael zlikwidował już kilku przywódców Hamasu, więc obecni liderzy ugrupowania wolą nie pokazywać się publicznie. W przygotowanych zawczasu kryjówkach przebywają m.in. minister spraw zagranicznych Mahmud al-Zahar i minister spraw wewnętrznych Sa’id Siyam. Z podziemia woli też nie wychodzić premier Ismail Hanije, któremu Izraelczycy zniszczyli już biuro w Gazie.