RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Mimo ocieplenia stoki czekają na narciarzy

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zima w odwrocie - zwłaszcza na Dolnym Śląsku. Dodatnie temperatury na termometrach nie oznaczają jednak, że narciarze powinni zmienić plany. Bo nieobecność zimy w mieście nie oznacza bynajmniej jej nieobecności w górach…

Śnieg leży na stokach w całych Karkonoszach. Na przykład w Zieleńcu albo w Bielicach pokrywa białego puchu może mieć nawet metr grubości. Jeszcze lepsze warunki do szusowania znajdą narciarze, wybierający się w Tatry. Na Kasprowym Wierchu już leży prawie 3 metry śniegu, a biały puch wciąż sypie.

Godne polecenia są również stoki na Dolnym Śląsku. Już 70 kilometrów od samego centrum Wrocławia - na przykład w Rzece - można pojeździć na nartach. Trzech metrów śniegu wprawdzie nie należy się spodziewać, ale w dobrym towarzystwie wszelkie niedogodności zejdą na dalszy plan…

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: