Św Mikołaj, hiszpańscy tancerze i aktorzy odwiedzili maluchy z Kliniki Chorób Nerek i Nadciśnienia w Akademii Medycznej w Gdańsku. Na chwilę wszyscy zapomnieli o problemach. W klinice leczą się maluchy , które są dializowane lub po przeszczepie nerek. Tego wyjątkowego dnia były prezenty, muzyka i wiele radości.

Pojawienie się takich gości w klinice było ogromnym zaskoczeniem. Maluchy biły brawo, śpiewały, ale najczęsciej zerkały w stronę drzwi.

w oczekiwaniu na Mikołaja, ech jak to dobrze by było gdyby już się pojawił

I wreszcie przyszedł, były misie, lalki i coś słodkiego też się znalazło. Taka imprezka jest doskonałą okazją, by na poważnie porozmawiać o problemach kliniki. Poprosiłem o rozmowę, jej kierownika Aleksandrę Żurawską . W klinice leczone są dzieci z całego województwa pomorskiego. To tam trafiają najcięższe przypadki, wiele z leczonych tam maluchów bardzo cierpi, bo w ciągu doby przechodzą wielogodzinne dializy, a gdy już dojdzie do upragnionego przeszczepu i organizm go zaakceptuje to największym problemem takiego dziecka jest powrót do rzeczywistości.

kierownik kliniki Aleksandra Żurawska mówi, o trudnych chwilach po powrocie z kliniki, do domów i szkoły

Ale klinika ma też bardzo przyziemne potrzeby.

Aleksandra Żurawska o poszukiwaniu sponsorów, którzy mogliby pomóc w przebudowie jednego z oddziałów

Imprezę mikołajkową zorganizowali rodzice małych pacjentów. Przez kilka tygodni pukali do wielu drzwi w poszukiwaniu ludzi dobrej woli i udało się.