Niektórzy z kierowców, przyłapani przez straż miejską, nie chcą przyjąć mandatu. Wtedy sprawa trafia do sądu grodzkiego. Reporter RMF FM Krzysztof Kot udał się na poranny obchód z lubelskimi strażnikami. Posłuchaj relacji:
Miejsce dla inwalidy zostaw niepełnosprawnemu
<i>Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?</i> Od trzech lat z plakatów pytają o to pełnosprawnych kierowców niepełnosprawni. Jednak ci, mimo grożącego im mandatu w wysokości nawet 500 złotych, nadal parkują na miejscach zarezerwowanych dla inwalidów.