W sobotę polscy siatkarze przegrali z Iranem 2:3 w pierwszym meczu turnieju olimpijskiego. Na boisku nie pojawił się Michał Kubiak.
Jak dowiedział się nieoficjalnie Onet, Kubiak w Tokio poczuł ból pleców i nie mógł uczestniczyć w treningach.
Siatkarz czuje się jednak dużo lepiej i wziął nawet udział w ograniczonym zakresie w niedzielnym treningu. Nie wiadomo czy zagra w poniedziałkowym meczu z Włochami - decyzja ma zostać podjęta po konsultacji ze sztabem medycznym.