RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Miało być centrum komunikacyjne...

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

A będzie plac budowy. Dopiero teraz wyłoniono inwestora, który zbuduje dworzec PKP w Poznaniu. Według planów ma powstać zintegrowane centrum komunikacyjne. Połączy dworzec kolejowy z autobusowym terminalem i pętlą tramwajową. Jednak inwestor nie zdąży na Euro 2012, jak wcześniej planowano.

Do Euro inwestor zrealizuję część pasażerską dworca. Kibiców powita plac budowy, ukryty pod parkingiem. Według planów już na finał Mistrzostw Europy Centrum miało być gotowe. Oprócz dworców powstać ma galeria handlowa i hotel. Jednak kryzys spowolnił pracę.

Najpierw chętnych do zbudowania kompleksowego centrum komunikacyjnego było sześciu, potem inwestorzy zaczęli się wycofywać. Ostatecznie nadać nowe oblicze dworcowi chciały trzy firmy. Najlepszy projekt i plan realizacji przedstawiła firma TriGranit. To przedsiębiorstwo wybudowało między innymi krakowskie Centrum Handlowe Bonarka.

Według planów do 2012 roku zrealizowana ma być część dworca kolejowego. Kosztować będzie 50 milionów euro. Kiedy prace ruszą?Nie wiadomo, projekt nie jest jeszcze gotowy.

Tagi: Pociąg kolej PKP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: