RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Meksyk:12 ofiar wojny karteli narkotykowych

Publikacja: Niedziela, 20 grudnia (07:50) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kolejne 12 osób zginęło w wyniku wojny gangów narkotykowych w Meksyku. Jak poinformowała meksykańska prokuratura, zwłoki ośmiu skrępowanych ludzi znaleziono w spalonej ciężarówce w stanie Queretaro, w środkowej części kraju.

Wczoraj władze podały też o znalezieniu ciał czterech policjantów, zastrzelonych w stanie Chihuahua na północy kraju.

Choć policja tego nie potwierdza, media sugerują, że zbrodnie to wynik trwającej w Meksyku wojny narkotykowej o kontrolę szlaków przemytniczych do USA. W tym roku w samym przygranicznym mieście Ciudad Juarez w przemocy związanej z narkotykami straciło życie 2 500 ludzi.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: